piątek, 25 października 2013

Czy odpływy liniowe są trudne w montażu?

Cóż, nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Dla jednych odpływy liniowe okażą się nie do zamontowania, dla innych – obdarzonych fachową wiedzą i stosownymi umiejętnościami, będzie to bułka z masłem.

Jak więc się do tego zabrać? Cóż, na początku pamiętajmy o tym, że odpływy liniowe wymagają odpowiedniego wypoziomowania. Aby woda mogła spokojnie spływać, wymagane jest nachylenie jeden procent – pomiędzy kratką ściekową a odpływem. Gdy już odpowiednio ustawisz odpływ liniowy, powinieneś zalać go betonem i odczekać 24 godziny, aby móc podjąć kolejne działania.

O nich napiszę w kolejnym artykule, chciałbym się natomiast przez chwilę jeszcze zastanowić nad tym, że odpływy liniowe mogą się wydać skomplikowane w montażu. Laik może odpowiednio ustawić brodzik prysznicowy, posłużyć się silikonem w celu uszczelnienia konstrukcji i cieszyć się z dobrze wykonanej pracy. Proponowane tutaj rozwiązania z kolei jednak wymagają nieco więcej wiedzy. Pamiętajmy na przykład, że bez odpowiedniego nachylenia konstrukcji woda będzie stała na kafelkach... a nie o to przecież chodzi, prawda?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz